Kardan adamlar yaptım, hepsini kahramanım sandım. Avuçlarımda eridiler..

1 aylık baba

Kategori: İçimden Geldi | 3 Ekim 2014 de Enes Turan tarafından yazılmıştır.Ayrıca 1.904 Kere okundu.

Dün itibari ile 1 aylık baba oldum. Gerçekten çok değişik, tarif edilemez, ilginç, yaşanması gereken bir durum. Güzellikleri, zorlukları bir arada. 1 ay önce kızım doğdu. Eve getirdik, eşimle birlikte birbirimize bakıyoruz ve biz şimdi ne yapıcaz diyoruz. Tutmaya dahi kıyamıyorsun, öyle güzel.

İlk günleri zorlu olur, bilen bilir. Çocuk doğmuş, ne olacağı belirsiz, hasta mı değil mi diye bir sürü kaygı içindesin. Canlı bir görüntüsü varsa için rahatlar, yoksa daralırsın birşeyi mi var diye. Gece uykun bölünür, hatta uyuyamazsın, ağlarda duyamam diye korkarsın.

Sarılık olayı bambaşka bir konu, onu sonraki mesajda anlatacağım.

Kızım 1 – 2 haftalıkken izlemeye doyamıyorum, sürekli gözüm onda. Döndüm babama, “baba sende bana böyle baktın mı” dedim 😀 Eşim doğum sancısı çekerken, bende mi böyle doğdum diyordu. İnsan kendi varlığını sorgulamaya başlıyor resmen. Hani annemiz babamız “çocuğun olunca anlarsın” der ya, aynen öyleymiş.

Diğer taraftan şükretmek için yeni bir fırsat bu. Allah, Şura suresi 49. ayette “Göklerin ve yerin mülkü Allah’ındır. Dilediği şeyi yaratır. Dilediğine kız (çocuk) ve dilediğine erkek (çocuk) bağışlar” diyor. Ne mutlu bize ki bir kız çocuk bağışladı. Hiç çocuk vermeyebilirdi de ve böyle bir lezzetten, nimetten mahrum kalabilirdik. Şükürler olsun. Kızımızın adını da bu ayetin olduğu sureye ithafen, “Şura” koyduk.

Ömrü hayırlı, bahtı açık olsun.

Bilgisayar Mühendisi, Teknoarge Teknoloji Genel Müdürü ve bu sitenin medarı iftiharı :P Saygılar
EtiCanlar:

“1 aylık baba” için 2 cevap

  1. Ertan dedi ki:

    Allah analı babalı büyütsün. Kocaman olmuştur şimdi. Benimde kızım oldu. Kız babası olmak çok güzel.. İzlemeye doyamıyorum..

    Bu arada siteniz çok yavaş çalışıyor.

    • Enes Turan dedi ki:

      Bizimki 3 yaşına yaklaştı. Allah kızınızın bahtını açık etsin, sizde onun büyüdüğünü, dillendiğini, babacım deyip sarıldığını görün inşallah 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*